Copyright 2019 - СУ "Хр.Ясенов" град Етрополе

Достойно представяне на Ясеновци във финалния етап на Националната ученическа викторина по безопасност на движението "Да запазим децата на пътя!". Първо място в раздела за оказване на долекарска помощ и пето място в крайното класиране. Браво!

Състезанието се проведе на 14 и 15 май в град Смолян. Според регламента в него участват ученици от 5. до 7. клас, които в I кръг решават тест-листовка с общо 20 ситуации, във II кръг - викторина, а в III кръг установяват повреда/неизправност на велосипед, оказват долекарска помощ в ситуация на пътнотранспортно произшествие и сглобяват пъзел - пътен знак. Оценяват се точността и времето на изпълнението.

Нашите момичета и момчета, водени от г-жа Кати Дочева и г-жа Симеонка Дочева, спечелиха уважението на останалите девет отбора със своите умения и спортсменски дух.

Екипът на СУ "Христо Ясенов" поздравява учениците и техните ръководители и им пожелава бъдещи успехи!